Bal Karnawałowy Motylki i Misie

 WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

 JAK CO ROKU W KARNAWALE!

            Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i u nas.

            W dniu 18 stycznia 2018 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci z grupy „Misie” oraz „Motylki” przebrane były za postacie i zwierzęta z cyrku a także za ulubionych bohaterów znanych bajek. Na sali balowej można było spotkać, baletnice, motylki, piratów, policjantów, tygrysy, jednorożce, klauny, słynną Elzę z „Krainy Lodu”, akrobatki cyrkowe…  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

            W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Wystrój sali jako areny cyrkowej wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

           Największy zachwyt wywarł na dzieciach pokaz magii w wykonaniu iluzjonisty Mateusza Bednarskiego, który za pomocą różdżki po wypowiedzeniu przez uczestników czarodziejskiego zaklęcia, wyczarowywał z czapki kolorowe wstążki. Dzieci brały czynny udział w sztuczkach, a śmiechu i radości a także zdziwienia i podziwu nie było końca. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach odpoczynku, po słodkim poczęstunku, muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

            Kolejny bal karnawałowy już za rok! J

You may also like...

Font Resize
Kontrast