Charytatywny dzień w piżamach.

Charytatywny Dzień w Piżamach -

Obudź w Sobie Anioła

8 listopada w naszej szkole został zorganizowany Dzień Piżamy. To akcja w ramach Ogólnopolskiego Charytatywnego Dnia w Piżamach na rzecz dzieci chorujących na choroby onkologiczne. Akcja ma na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy i potrzeby innych, jak również zwrócenie uwagi na tak trudne tematy, jak choroba czy pobyt w szpitalu. Pomysłodawcami i koordynatorami akcji w naszej szkole były pani Martyna Radecka, pani Angelika Błasiak i pani Anna Gorzoń.
Tego dnia wszyscy uczniowie oraz nauczyciele z zapałem włączyli się w akcję. Każdy przyszedł ubrany w piżamę lub dres, jako wyraz zrozumienia i wsparcia dla chorych dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych.  Ponadto, aby jeszcze bardziej wesprzeć dzieciaki chore onkologicznie w ramach akcji został zorganizowany kiermasz charytatywny, podczas którego sprzedawane były ciasta i babeczki upieczone przez rodziców dzieci klas I – V oraz tosty przygotowywane przez uczniów klas VI – VIII z produktów zakupionych przez rodziców. W akcję z wielkim zaangażowaniem włączyły się także przedszkolaki wraz z rodzicami i wychowawcami, którzy również dorzucili swoją cegiełkę do wspólnej puli. Wspólnymi siłami przy zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców i Pani Dyrektor udało się uzbierać kwotę 1550 zł. Uzbierane środki zostaną przekazane fundacji, której misją jest wsparcie dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. 

Z tego miejsca koordynatorzy akcji chcieliby złożyć serdeczne podziękowania rodzicom, uczniom, przedszkolakom, wychowawcom, Pani Dyrektor, wszystkim nauczycielom, a szczególnie pani Paulinie Zarzyckiej i pani Justynie Zielińskiej, za zaangażowanie i wielkie serca. Bez WAS ta akcja nie mogłaby się odbyć i zakończyć takim sukcesem!          

DZIĘKUJEMY

You may also like...

Font Resize
Kontrast