Dzień Mechatronika i Automatyka w Kleszczowie.

8 września – na zaproszenie ZSP w Kleszczowie – pani dyrektor Gabriela Najgebaur, pani Iwona Włodarczyk oraz uczniowie klasy VIII naszej szkoły brali udział w „Dniu Mechatronika i Automatyka”.

Pierwszym punktem wydarzenia było uroczyste podsumowanie osiągnięć uczniów technikum oraz rezultatów projektu „ Europejski wymiar edukacji w kształceniu zawodowym”. Obecna klasa czwarta wzięła w nim udział m.in. poprzez realizację dwutygodniowych praktyk zawodowych w Dreźnie, w czasie których uczniowie szkolili się w zakresie projektowania i konstruowania urządzeń z wykorzystaniem nowoczesnych programów komputerowych. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem uczestnicy projektu podzielili się z zebranymi w auli SOLPARKU, które prowadziła m.in. Adrianna Bluszcz, była uczennica naszej szkoły. Uczniowie przybliżyli ideę projektu, jego poszczególne etapy i cele, przedstawili szczegóły związane z realizacją programu stażu, opowiedzieli jak wykorzystują zdobyte umiejętności oraz przy pomocy prezentacji multimedialnej zaprezentowali swoje prace podczas stażu.

Rozmowy na temat stażu, jego efektów odbywały się również w kuluarach, podczas przygotowanego na tę okoliczność poczęstunku.

Następnie udaliśmy się z przewodniczącym technikum, Krzysztofem Zabłockim, na warsztaty do pracowni zawodowych, aby uczniowie, pod czujnym okiem uczniów i nauczycieli technikum przeszli przyspieszony kurs projektowania konstrukcji mechanicznych i przeprowadzania symulacji działania projektowanych maszyn.

Dzień Mechatronika to nie tylko szansa na zapoznanie się z kierunkiem Mechatronika, zwiedzenie szkoły, pracowni zawodowych ale również możliwość poznania realizowanych projektów, spotkania i rozmowy z uczniami oraz nauczycielami przedmiotów zawodowych.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie inspiracją dla uczniów naszej szkoły w aspekcie ich przyszłych decyzji edukacyjno-zawodowych.

You may also like...

Font Resize
Kontrast