DZIEŃ MISIA U MISIÓW

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole w Bogumiłowicach, a następnie Bibliotekę Publiczną w Sulmierzycach. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 24.11.2017r. przedszkolaki z grupy „Misie” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się przybycia przedszkolaków do Biblioteki Publicznej w Sulmierzycach. Przedszkolaki zostały zaproszone przez panie do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy różnych piosenkach o misiach, m.in.: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w bibliotece przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zagadki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, gimnastykę z pluszakami, misiową fotobudkę.  Każdy przedszkolak ponadto otrzymał order i dyplom przyjaciela wszystkich pluszowych misiów.

Ten dzień dla dzieci pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

You may also like...

Font Resize
Kontrast