Dzień Pluszowego Misia

 

DZIEŃ  PLUSZOWEGO MISIA
    25 listopada to światowy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji w naszej szkole uczniowie klas I-III spotkali się w świetlicy i pod kierunkiem p. Justyny Kubiak i p. Longiny Jackowskiej wspólnie spędzili czas, bawiąc się razem ze swoimi  pluszakami.  Każde dziecko przyniosło swojego  misia. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony.
    Dzieci zaczęły zabawę tańcem ze swoim misiem do piosenki „Jadą, jadą misie”. Następnie układały puzzle z wizerunkami misiów, w ten sposób wyłoniono 5 grup, które później rywalizowały ze sobą w  „misiowych” konkurencjach. Uczniowie odgadywali zagadki o znanych misiach-bohaterach bajek i układali na czas rozsypankę łącząc misie w pary. Najwięcej emocji wzbudziło rysownie misia, którego elementy należało wylosować rzucają kostką do gry.
    Zwycięska drużyna to grupa 3, w której byli: Kacper Borowiecki, Mateusz Jurek, Kinga Guc, Tycjan Brus i Zuzia Łuszczyk. Wszyscy uczestnicy na zakończenie otrzymali słodką nagrodę.

You may also like...

Font Resize
Kontrast