FABRYKA BOMBEK

8 listopada 2017 r. przedszkolaki z grupy „Misie” i „Motylki” wraz z wychowawczyniami odwiedziły Fabrykę Bombek „Szkło- Dekor” w Piotrkowie Trybunalskim. Celem wycieczki było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych. Wszyscy uczestnicy w tej małej piotrkowskiej fabryce przeżyli niezapomniane chwile. Z wielkim zainteresowaniem obserwowali wydmuchiwanie, posrebrzanie, „kąpiel”, suszenie, malowanie i pakowanie ozdób choinkowych. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga przygotowanie bombki do sprzedaży.

Dzieli podzielone na dwie grupy uczestniczyły w warsztatach, na których malowały własne bombki. Tworzyły fantazyjne wzory własnego pomysłu. Była to największa atrakcja wycieczki. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy wycieczki odebrali swoje elegancko zapakowane prace.

Dzieci udały się także do sklepu, gdzie zobaczyły bombki, które były wyprodukowane w fabryce
i przygotowane do sprzedaży. Znajdują się tam piękne i fantazyjne, oryginalnie malowane wzory oraz całe krajobrazy na najrozmaitszych kształtach bombek. „Misie” i „Motylki” mogły zakupić sobie w sklepie bombki i ozdoby choinkowe.

You may also like...

Font Resize
Kontrast