FESTYN RODZINNY

Festyn rodzinny

Niedzielne popołudnie 19 czerwca 2016 r. mogliśmy spędzić na wesoło, gdyż w naszej szkole odbywał się Festyn Rodzinny, połączony z obchodami 60-lecia istnienia szkoły.

Impreza rozpoczęła się w sali gimnastycznej. Tutaj zarówno mieszkańcy jak i zaproszeni goście mogli poznać krótką historię naszej szkoły, a także miejscowości Bogumiłowice jak również odszukać się na zdjęciu oglądając wystawę fotograficzną. 

W dziewiętnastowieczny świat przeniosła nas patronka szkoły – Maria Konopnicka ,która „zagościła” w naszej sali udzielając odpowiedzi na pytania dzisiejszej młodzieży. W ten sposób przybliżyła nam wiedzę o swoim życiu i twórczości.

Nie zabrakło też współczesnego tańca i gry na instrumentach. Tutaj swoje zdolności wykazali uczniowie kl. I oraz V. Poza tym niezwykłym talentem wykazały się zaproszone ze Strzelec Wielkich Mażoretki „Viva”, ukazując na parkiecie różne układy taneczne ,
a widzów wprowadziły w podziw.

Wiele atrakcji czekało również wszystkich uczestników na szkolnym podwórku m.in. dmuchańce, symulator dachowania, symulator zdarzeń, malowanie twarzy. Natomiast nad głowami latały nam olbrzymie, kolorowe bańki mydlane. Mogliśmy także podziwiać wystawę obrazów p. Agnieszki Zarzyckiej. Wszystko to działo się przy dźwiękach muzyki, którą udostępniali DJ „Piotrek i Grzesiek”.

Dzięki staraniom rodziców nie byliśmy głodni. Uczestnicy festynu mogli zasmakować m.in. pajdy chleba ze smalcem, czy kiełbaski
z grilla. Było też coś na słodko – kawa, ciasto, lody.

Swoją obecnością zaszczyciła nas również Orkiestra Dęta
z Sulmierzyc. Wszystko co dobre szybko się kończy. Teraz możemy tylko powspominać to co działo się wtedy i jak wspaniale spędziliśmy wolny czas.   

You may also like...

Font Resize
Kontrast