KOLEJNY ETAP PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO

NARKOMAN (4)Za nami kolejny etap Edukacyjnego Projektu Profilaktycznego pt. „Bliżej siebie, dalej od nałogów” realizowanego na terenie gminy Sulmierzyce. Tym razem uczniowie z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Sulmierzycach, Szkoły Podstawowej z Dworszowic Pakoszowych oraz Szkoły Podstawowej z Bogumiłowic obejrzeli dwa przedstawienia profilaktyczne zaproponowane przez Teatr Króla z Łodzi. Spektakle wystawione zostały 19.11.2015 roku na hali sportowej przy ZSG w Sulmierzycach, gdzie zebrali się uczniowie wszystkich szkół.
Pierwsze przedstawienie pt. „Tajemnica Zamku Wyobraźni” skierowane było do uczniów klas I-V szkoły podstawowej. Spektakl ten dotyczył szeroko pojętego tematu uzależnień, ukazując problem w ciekawy i przystępny sposób. Dzieciaki dowiedziały się również, jak wielką moc ma wyobraźnia w radzeniu sobie z problemami. Drugie przedstawienie pt. „Narkoman”, zaprezentowane szóstoklasistom i gimnazjalistom, oparte było na prawdziwej historii chłopaka, który „wpadł w szpony nałogu”. Spektakl ukazywał nie tylko problem uzależnienia, ale również dotykał wielu innych tematów, które są bliskie dzisiejszej młodzieży.
Przestawienia zaproponowane przez Teatr Króla, zrobiły bardzo duże wrażenie na wszystkich odbiorcach, dlatego mamy nadzieję, że przesłania jakie niosły za sobą na dłużej pozostaną w ich pamięci i dadzą wyłącznie pozytywne efekty.

 

Martyna Radecka

You may also like...

Font Resize
Kontrast