Lekcja biblioteczna – powstanie w getcie warszawskim.

19 kwietnia – w 75. rocznicę powstania w getcie warszawskim – Biblioteka Publiczna w Sulmierzycach zorganizowała lekcję dla uczniów klas VII SP w Bogumiłowicach oraz Dworszowicach Pak. pod hasłem „Łączy nas pamięć”, poświęconą wydarzeniom tamtych dni. Uczniowie własnoręcznie przygotowali papierowe żonkile – symbol pamięci o powstańcach żydowskich. Wysłuchali również wypowiedzi pani Katarzyny Dłubak, która przybliżyła im fakty historyczne dotyczące powstania.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLION przygotowało film edukacyjny pt. „Nie było żadnej nadziei…”, który został zaprezentowany uczniom. Po jego obejrzeniu wszyscy rozwiązali zadania bezpośrednio związane z podjętym tematem.  Następnie wyruszyliśmy piechotą  do różnych miejsc w Sulmierzycach, aby podarować mieszkańcom własnoręcznie wykonanego żonkila i przypomnieć im o dzisiejszym wydarzeniu.

Przypomnienie tamtych wydarzeń oraz dylematów, może przyczynić się do kształtowania wrażliwości, poczucia odpowiedzialności i zwykłej ludzkiej solidarności z tymi, którzy potrzebują wsparcia i pomocy.

You may also like...

Font Resize
Kontrast