„List do ulubionego bohatera literackiego” – Konkurs

„List do ulubionego bohatera literackiego” to kolejny konkurs, który odbył się w ramach projektu edukacji czytelniczej „Książki nie gryzą…one połykają w całości”. Wzięli w nim  udział uczniowie ze szkół podstawowych w Dworszowicach Pakoszowych, Sulmierzycach i oczywiście w Bogumiłowicach.

Celem konkursu było ocalenie od zapomnienia sztuki pisania listów, w tym przykładanie wagi do estetycznego i czytelnego zapisu treści listu,  rozwijanie wyobraźni i umiejętności swobodnego wyrażania siebie poprzez własne teksty.

Pisanie listów jest sztuką niełatwą, nasi uczniowie podjęli to wyzwanie i spisali się po mistrzowsku. Prace były bardzo różnorodne, dlatego też ocena ich była bardzo trudna. Jury konkursu, p. Aneta Głowacka-Garus i p. Edyta Ostrowska, jednak sprostało temu zadaniu i wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Kinga Zduńska

II miejsce: Wiktoria Zygmunt

      Konrad Wolny

III miejsce: Zuzanna Bigora

                    Marta Szczęsna

Wyróżnienia otrzymały:

Zuzanna Borysewicz i Julia Tkacz

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Dziękujemy także nauczycielom, którzy ich wspierali was: pani Katarzynie Kulbat, Ewie Małeckiej, Agnieszce Ziębie, Ewelinie Kłobut, Marcie Barańskiej oraz pani Edycie Ostrowskiej.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim i już teraz zapraszam do udziału w kolejnych konkursach organizowanych w naszej szkole.

You may also like...

Font Resize
Kontrast