Misie i Motylki w teatrze

Dnia 25 kwietnia 2018 dzieciaki z grupy Misie i Motylki od samego rana były mocno podekscytowane.  Po śniadaniu pojechały do Miejskiego Centrum Kultury – Giganty Mocy w Bełchatowie na spektakl dla dzieci pt. „Zaklęte granie”. Zanim dzieci wsiadły do autokarów wychowawczynie przypomniały dzieciom, że wizyta w teatrze to swego rodzaju święto, które warto podkreślić właściwym zachowaniem.
Olbrzymia widownia i scena a także kolorowe światła i głośne efekty muzyczne zrobiły na małych przedszkolakach wielkie wrażenie. Lekki strach i zaciekawienie towarzyszyły im aż do rozpoczęcia spektaklu. Salwy śmiechu i piski radości towarzyszyły dzieciom podczas oglądania przedstawienia.

 Misie i Motylki nauczyły się, że teatr i sztuka: 

– uczy szacunku dla pracy aktorów,
– wyzwala emocje, pomaga przeżywać je razem z rówieśnikami,
– skłania do skupienia uwagi,
– rozwija wrażliwość i wyobraźnię (bohaterowie są prawdziwi, namacalni),
– przybliża dziecku pojęcie dobra i zła, uczucia przyjaźni, lojalności, zazdrości i smutku.

 Przedstawienie „Zaklęte granie” niosły ważny przekaz dla dzieci. Pokazało dzieciom, że nie należy spędzać zbyt dużo czasu przed komputerem czy tabletem. Nauczyło dzieci również, iż czas pędzi nieubłaganie i można go o wiele lepiej spożytkować przeżywając różnego rodzaju przygody, spędzając go na świeżym powietrzu z rodzicami, kolegami, przyjaciółmi, bawiąc się i grając w piłkę, uprawiając sporty itd. Uzmysłowiło dzieciom, iż tablety i komputery to strata czasu a nawet utrata zdrowia.

You may also like...

Font Resize
Kontrast