Pierwszy Dzień Wiosny.

Dzień Wiosny 2019!!!

Nareszcie nadszedł!!!

Mimo zimna już od rana panowała gorąca atmosfera. Uczniowie klas I-III przygotowywali plakaty „Najpiękniejsze zielone miejsce na mojej planecie”, przedszkolaki ćwiczyły piosenki wiosenne.

Zaszczycili nas w tym dniu wizytą artyści, którzy dali popis piosenek o tematyce wiosennej.

Po ich występie Pani Dyrektor rozpoczęła sezon wiosenny i wyruszyliśmy w pochodzie z kukłą Marzanny, zaopatrzeni w zielone balony, po okolicy. Po powrocie do szkoły pierwszaki i przedszkolaki wyśpiewały wiosenne przeboje. Rozstrzygnęliśmy również konkurs plastyczny w klasach I-III. Wszystkie plakaty były ciekawe, wykonane różnorodnymi technikami, dlatego wszyscy otrzymali podarunki i dyplomy za wykonaną pracę.

Po krótkiej przerwie obiadowej chłopcy z klas VII-VIII uczestniczyli w Spartakiadzie Wiosennej, a uczniowie klas IV-VI przygotowywali plakaty. Tutaj również wykazali się pomysłowością, ciekawymi technikami plastycznymi i otrzymali za wykonanie dyplomy i podarunki dla klasy.

I miejsce zajęła klasa VI

II miejsce zajęła klasa V

III miejsce zajęła klasa IV

W ramach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski obchodów Dnia Wiosny odbył się również konkurs literacki Zielone Wiersze,                   w którym udział wzięły:

Zuzanna Bigora            I miejsce

Marianna Brocka          II miesce

Katarzyna Kowalska    III miejsce

Tatiana Soboń              III miejsce

Obchody zakończyliśmy rozgrywkami piłki nożnej w ramach Spartakiady Wiosennej.

Mamy nadzieję, że wiosna na dobre u nas zagości!!!

 

You may also like...

Font Resize
Kontrast