Piknik rodzinny

19 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bogumiłowicach odbył się Piknik Rodzinny, który rozpoczął się o godzinie 16.00.

Pani dyrektor serdecznie powitała rodziców, dzieci i nauczycieli, a następnie oddała głos organizatorom, którzy ogromnie natrudzili się przy przygotowaniach. Były to: p. Anna Bujacz, p. Aleksandra Prus-Pazera, p. Stanisława Bartecka.

Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, wzmocnienie więzi uczuciowych między rodzicami i ich pociechami, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia.

Na dobry początek wszyscy zatańczyli taniec „Kaczuszki”.

Nauczyciele przygotowali wiele konkursów oraz prezentację o najważniejszych wydarzeniach w naszej szkole. Duże zainteresowanie wzbudziły różnego rodzaju konkurencje, w których uczestniczyli rodzice, dzieci oraz nauczyciele. Wielką atrakcją pikniku było utworzenia strefy kibica, aby móc wspólnie oglądać mecz Polska – Senegal. W przerwach meczu uczniowie naszej szkoły pokazali jak pięknie potrafią śpiewać i tańczyć. Pokazali również jak dobrze są wysportowani przedstawiając piramidy.

Na zakończenie wszyscy wspólnie upiekli kiełbaski przy ognisku.

Dzieci i nauczyciele pokazali się z jak najlepszej strony, ale nie zawiedli i rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą. Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. Byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Rozgrywki i zabawy sportowe zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzenia wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny.

You may also like...

Font Resize
Kontrast