Spotkanie z policjantem

 SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W dniu 18.10.2017r. przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji z Pajęczna, asp. Zbigniewem Kleszczyńskim oraz asp. Dariuszem Świeckim.

Najpierw policjanci odwiedzili tegorocznych pierwszaków, gdzie z akcją profilaktyczną „Odblaskowy Pierwszak” przypomnieli dzieciom, jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności poruszania się pieszych i rowerzystów. Ponadto w obrazowy sposób pokazali, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.  Policjanci rozdali pierwszakom zestawy zawierające różne elementy odblaskowe ufundowane przez Gminę Sulmierzyce na co uczniowie w ramach podziękowania odpowiedzieli piosenką i wierszykiem dotyczącym omawianego tematu.

Następnie policjanci spotkali się z przedszkolakami i uczniami klas II i III, którym również przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania w stosunku do nieznajomych, a także opowiedzieli na czym polega praca policjanta, uświadamiając dzieciakom, że są funkcjonariuszami publicznymi i w swojej pracy dbają o bezpieczeństwo nas wszystkich.

Na koniec przyszła kolej na klasy IV- VII, którym jak się okazało, również przydała się mała powtórka z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci ponadto opowiedzieli uczniom o odpowiedzialności karnej nieletnich, szczególnie w tak głośnym ostatnio temacie bezpieczeństwa w sieci i właściwego korzystania z komputera. Wyjaśnili, czym jest cyberprzemoc i udzielili informacji, gdzie w razie sytuacji problemowej szukać pomocy.

Mamy nadzieje, że treści przekazywane przez policjantów zapadną w pamięć i będą przestrogą w czasie codziennych zabaw.

You may also like...

Font Resize
Kontrast