Spotkanie z policjantem

W dniu 17.09.2017r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III spotkali się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, asp. Tomaszem Ptakiem. Spotkanie pt. „Bezpieczna droga” miało na celu przypomnieć uczniom i przedszkolakom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjant przypomniał między innymi zasady poruszania się po jezdni, po ścieżkach rowerowych, zwrócił uwagę na obowiązki jakie spoczywają na nas jako uczestnikach ruchu drogowego, a także wymienił elementy których nie może zabraknąć w czasie zabaw na rowerze, rolkach czy hulajnodze. Po krótkim wykładzie policjanta uczniowie i przedszkolaki mieli możliwość samemu dopytać o niezrozumiałe dla nich treści. Uwieńczeniem spotkania było odśpiewanie przez przedszkolaków piosenki o ruchu drogowym i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie z przedstawicielem KPP w Pajęcznie zrealizowane zostało z inicjatywy pedagoga – Pani Martyny Radeckiej, Pani Angeliki Błasiak i Pani Aleksandry Prus- Pazery w ramach realizacji założeń Międzyszkolnego Edukacyjnego Projektu Profilaktycznego „Uważni młodzi, czyli kilka lekcji o tolerancji, uzależnieniach i innych tematach niełatwych.”

Mamy nadzieje, że treści przekazywane podczas spotkania, dla większości uczniów były jedynie przypomnieniem, a zasady bezpiecznego poruszania się po drodze o jakich mówił policjant to zasady jakimi kieruje się każdy z nas.

You may also like...

Font Resize
Kontrast