Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.

W naszej szkole obchody Dnia Świadomości Autyzmu zostały rozłożone na cały miesiąc kwiecień, jako że właśnie kwiecień jest uznawany za miesiąc świadomości autyzmu.

3 kwietnia uczniowie solidaryzując się z osobami z autyzmem ubrali się na kolor niebieski.
W przeciągu miesiąca odbył się cykl spotkań pt. „Na niebiesko dla autyzmu”, w których wzięli udział uczniowie kl. I-VIII oraz dzieci z przedszkola.

Starsi uczniowie mieli okazję poznać, jak funkcjonują osoby z autyzmem, z czym mają trudności i jak im pomagać. Natomiast dzieci z przedszkola obejrzały bajkę o Jasiu i niebieskim motylku oraz mogły wczuć się w sytuację dzieci z autyzmem podczas różnych gier i zabaw.

Zajęcia miały na celu  upowszechnianie i pogłębianie  wśród dzieci wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. Kształtowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji osób z autyzmem oraz wzbudzanie zainteresowania dzieci problemami osób dotkniętych autyzmem i ich rodzin. Ważnym w tym miesiącu było także okazanie solidarności z otoczeniem osób cierpiących na ASD.

 

You may also like...

Font Resize
Kontrast