„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”

W dniu 3.10.2019r. uczniowie klas IV-VIII spotkali się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, asp. Tomaszem Ptakiem. Spotkanie pt. „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” zorganizowane zostało z inicjatywy p. Martyny Radeckiej, p. Angeliki Błasiak i p. Aleksandry Prus- Pazery w ramach realizacji założeń Międzyszkolnego Edukacyjnego Projektu Profilaktycznego „Uważni młodzi, czyli kilka lekcji o tolerancji, uzależnieniach i innych tematach niełatwych.”.

W czasie spotkania policjant opowiedział o sloganach promującym dopalacze, jako środki bezpieczne. Uświadomił młodzież, że sprzedawcy fałszywie reklamują je jako środki pobudzające (np. poprawiające czasowo pamięć, koncentrację) czy pozwalające zrelaksować się. Jednocześnie producenci „dopalaczy” w ofercie zamieszczają informacje, że są to produkty kolekcjonerskie, nawozy do kwiatów czy sole do kąpieli „nie do spożycia przez ludzi”. Policjant wyjaśnił uczniom, że zażywanie substancji psychoaktywnych zwykle ma charakter impulsywny, a wybór dopalaczy związany jest z ich łatwą dostępnością i faktem, że inne osoby w otoczeniu taką substancję już zażyły. opowiedziała wychowankom o rodzajach dopalaczy, skutkach ubocznych ich zażywania, a także o postępowaniu z osobą, która je zażyła. Młodzież uzyskała również informacje, gdzie osoby uzależnione od dopalaczy mogą się zgłosić i jak pomóc osobie uzależnionej.Podczas spotkania został wyświetlony spot profilaktyczny o w/w tytule, by jeszcze dobitniej uświadomić uczniów z jak groźnymi substancjami mamy do czynienia.

            Na zakończenie policjant wyraził nadzieję, że naszej młodzieży takie „patoklimaty” nie będą nigdy dotyczyć. My również sobie tego życzymy!

You may also like...

Font Resize
Kontrast