Tolerancja, akceptacja – słowa namalowane.

W dniu 17.12.2019r. miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Tolerancja, akceptacja- słowa namalowane”, organizowanego przez Panią Angelikę Błasiak, Panią Martynę Radecką oraz Panią Aleksandrę Prus- Pazera. Konkurs realizowany był w ramach Edukacyjnego Projektu Profilaktycznego „Uważni młodzi, czyli kilka lekcji o tolerancji, uzależnieniach i innych tematach niełatwych.” i przy współpracy szkół z terenu Gminy Sulmierzyce.

Konkurs, który miał na celu przede wszystkim uwrażliwienie innych na drugiego człowieka, ale także przybliżenie takich pojęć, jak szacunek, tolerancja, akceptacja, odmienność itp. spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów. Jury oceniło ponad 30 prac w dwóch kategoriach wiekowych, i wyłoniło 12 laureatów. Uroczyste  ogłoszenie wyników, oprócz wręczenia nagród i dyplomów dla laureatów i uczestników, było także krótką lekcją tolerancji dla wszystkich zebranych. Piosenki, krótki rys historyczny, filmy dotyczące omawianego tematu ułożyły w całość to, co najważniejsze w temacie tolerancji i akceptacji. Jednak najlepszym podsumowaniem i apelem dla nas były słowa, które znalazły się na słodkim upominku dla wszystkich obecnych podczas uroczystości a mianowicie:

Słuchaj uszami tolerancji.

Patrz oczami współczucia.

Mów językiem miłości.

Miejmy nadzieję, że te słowa na długo zapadną w nasze serca i będą dla nas drogowskazem w czasie codziennych wyborów i decyzji.

Gratulujemy zwycięzcom, życzymy dalszych sukcesów i wierzymy, że podobne akcje w przyszłości, również spotkają się z tak pozytywnym odbiorem. 

You may also like...

Font Resize
Kontrast