Zakończenie roku szkolnego.

19 czerwca 2019 r. środa

To ważny dzień dla przedszkolaków, uczniów, rodziców i nauczycieli. Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęło się o godz. 10.00 dla przedszkola, a o godz. 11.00 dla szkoły. Na sali gimnastycznej zebrali się wszyscy zainteresowani.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Gabriela Najgebaur wręczając nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce oraz ze 100% frekwencją, a przedstawiciele władz Gminy Sulmierzyce wręczyli uczniom stypendia.

Następnie nagrodzeni zostali uczniowie biorący udział w konkursach ogólnopolskich.

Ważnym momentem podczas uroczystości było przekazanie sztandaru młodszym kolegom, a następnie ślubowanie klasy VIII.

            Wzruszające było pożegnanie absolwentów ze szkołą. Niejednemu łza zakręciła się w oku, i uczniom,

i rodzicom, i nauczycielom, ale „Każde pokolenie ma własny czas”, więc ich czas w tej szkole minął, a przed nimi cały świat!

            Młodsi koledzy z klasy VI i VII również mieli okazję pożegnać swoich starszych kolegów przygotowując dla nich krótki szkic chwil, które spędzili w szkole w oprawie muzycznej i multimedialnej (zdjęcia absolwentów z różnych okresów ich bytności w szkole i w przedszkolu). Na zakończenie wręczyli im upominki.

            Jeszcze tylko ostatnie spotkanie w klasie z wychowawcami, odebranie świadectw, przypomnienie o bezpieczeństwie i wreszcie upragnione WAKACJE!!!

Do zobaczenia we wrześniu!!!

You may also like...

Font Resize
Kontrast