RYMcerze

We wrześniu bieżącego roku ruszył edukacyjny projekt profilaktyczny pt. Bliżej siebie, dalej od nogówrealizowany we współpracy szkół z terenu gminy Sulmierzyce, a koordynowany przez panie pedagog Martynę Radecką i Aleksandrę Pazera oraz panią psycholog Olgę Majewską. W ramach projektu realizowanych będzie wiele różnorodnych działań. Spotkania o charakterze profilaktycznym ukażą problem uzależnień z innej perspektywy, zaś konkursy pozwolą młodzieży wykazać się wiedzą i kreatywnością.

Pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach projektu odbyło się w poniedziałek                        28 września 2015 roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Sulmierzycach.

Dla uczniów klas VI szkół podstawowych z Sulmierzyc, Bogumiłowic i Dworszowic Pakoszowych oraz sulmierzyckich gimnazjalistów wystąpiła grupa muzyczna RYMcerze. Spotkanie pod hasłem „Nie zmarnuj swojego życia” trwało półtorej godziny i składało się z dwóch części. W pierwszej części raperzy opowiadali o swoich doświadczeniach z różnego rodzaju używkami. W drugiej natomiast, zaprezentowali młodzieży swoje utwory oraz zachęcili ich do wspólnego freestajlowania. Występ RYMcerzy na długo pozostanie w pamięci naszej młodzieży, i miejmy nadzieję skłoni przynajmniej część z nich do przemyśleń i przewartościowania swoich priorytetów.
Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem, które można zobaczyć na facebookowym profilu grupy RYMcerze.

Czytaj więcej:  projekt pdf

You may also like...

Font Resize
Kontrast