100-lecie Niepodległej

Dziś 9 listopada 2018r. ważnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły był uroczysty apel z okazji 100-lecia Niepodległej. O godzinie 11.00 Pani Gabriela Najgebaur – dyrektor szkoły powitała zebranych, wśród których swą obecnością zaszczyciła nas Pani Anna Szydłowska – sekretarz Gminy Sulmierzyce.

O godzinie 11.11 dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu państwowego w szkołach. Nasi najmłodsi koledzy, z przedszkola, również poradzili sobie z tym zadaniem, śpiewając z wielkim zaangażowaniem.

Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” obejrzeliśmy przedstawienie „Niepodległa 2018” ilustrowane prezentacją o herosach czyli tych, którzy mieli ogromny wpływ na losy naszej Ojczyzny, na przestrzeni ostatnich 100 lat, wierszami recytowanymi przez laureatów Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Ojczyzna w poezji” oraz piosenkami (laureatkami Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej).

Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Roty autorstwa Patronki naszej szkoły – Marii Konopnickiej.

Bądźmy dumni ze swej Ojczyzny, bo to nasza historia i tradycja jak pisze w wierszu„Gawęda o miłości ziemi ojczystej” nasza noblistka Wisława Szymborska:

Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić.
Odrzucam pusto brzmiące słowa.
Można nie kochać cię – i żyć,
ale nie można owocować.

Uroczystość przygotowały:

p. Aneta Głowacka – Garus, p. Joanna Torchała, p. Edyta Ostrowska         

You may also like...

Font Resize
Kontrast