DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 22 stycznia 2016 roku uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Bogumiłowicach, pod kierunkiem swoich wychowawczyń: p. Iwony Włodarczyk, p. Anny Bujacz, p. Katarzyny Januszkiewicz przygotowali piękną uroczystość, na którą zostali zaproszeni Babcie i Dziadkowie. W przyjęciu gości pomogli również rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. 

            Na wstępie głos zabrała pani Dyrektor Stanisława Bartecka, która przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Po niej wystąpiła uczennica klasy II Tatiana Soboń, gdzie w imieniu uczniów przywitała wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów.

W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane właśnie z ich świętem. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci z klasy I oraz przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu klasy III przy pomocy uczniów z klasy II. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role.

Następnie dzieci z klasy I zaprosiły swoich gości na środek sali, gdzie przy piosence „Chocolatte” i przy wsparciu uczennic Oliwii Dworaczyk i Michaliny Górazdy zatańczyli pięknie taniec. Było zabawnie i sympatycznie. Na koniec uczniowie klasy II i III zagrali na flażoletach „Sto lat” wszystkim Babciom i Dziadkom.

Po zakończeniu części artystycznej wnuczęta wszystkich klas obdarowali swoich ukochanych gości upominkami, które sami wykonali.

            Babcie i dziadkowie byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich wnucząt. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne oraz aktorskie.

 

You may also like...

Font Resize
Kontrast