Konkurs recytatorski

W naszej szkole  odbył się konkurs recytatorski „Poznajemy twórczość Aleksandra Fredry” zorganizowany przez panie: Anetę Głowacką-Garus, Justynę Kubiak i Edytę Ostrowską.

         Główne cele konkursu to: popularyzacja twórczości Aleksandra Fredry, zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

         W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Na ocenę recytacji miały wpływ następujące elementy: tempo, intonacja, interpretacja, znajomość tekstu i ogólny wyraz artystyczny.

         Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Dla uczniów była to znakomita okazja do zaprezentowania talentów oraz poznania wierszy znakomitego poety Aleksandra Fredry, który jest patronem ROKU 2023.

Zwycięzcy konkursu :

w kategorii klas I – III

I miejsce –   Oliwier Konieczny, klasa trzecia

II miejsce  – Amelia Kawecka , klasa druga

III miejsce – Urszula Salwa, klasa druga

w kategorii klas IV – VIII

I miejsce –  Gerard Soboń, klasa szósta

II miejsce – Kinga Guc, klasa piąta

III miejsce – Błażej Woźniak, klasa szósta i Magdalena Kapela, klasa piąta

Te osoby otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie.

 Nagrodą jest także reprezentowanie naszej szkoły w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Wolnoć, Tomku w swoim domku” – poznajemy twórczość Aleksandra Fredry”.  Na konkurs do Działoszyna pojadą: Oliwier Konieczny, Gerard Soboń, Kinga Guc i Błażej Woźniak.

Gratulujemy i życzymy zwycięstwa.

You may also like...

Font Resize
Kontrast