Noc bibliotek

NOC BIBLIOTEK
    4 października gdy zapadł wieczór do szkoły zaczęli schodzić się uczniowie kl. IV i V, by spędzić noc w bibliotece. Do tej ogólnopolskiej akcji nasza szkoła przyłączyła się po raz drugi. Tegoroczne hasło to: „Znajdźmy wspólny język”. Do językowego (i nie tylko) porozumiewania się przystąpiło 13 uczestników. Zabawa była świetna, a noc minęła w okamgnieniu. Uczniowie, podzieleni na trzy drużyny, rywalizowali w rozwiązywaniu językowych zagadek. W tej konkurencji zwyciężyli chłopcy z kl. V.
    Jak na noc w bibliotece przystało przewodnikami były oczywiście książki. Te ulubione zostały wybrane do stworzenia niezwykłych  obrazów, na których  to uczniowie wcielili się  w postaci z lektur. Malowanie  i  fotografowanie wypełniło czas do północy.
    Aby wymknąć się z objęć Morfeusza ruszyli na szkolne korytarze w  poszukiwaniu ukrytych zakładek. Tu przydało się  bystre  oko i szybkie nogi. A  najlepsi zostali nagrodzeni.
    Następnie  uczestnicy poznawali sposoby porozumiewania się osób niesłyszących i niewidzących.  Alfabety migowy, Braille’a i Morse’a posłużyły do rozszyfrowywania  ukrytych  wiadomości. Znów rywalizowano w grupach, co dostarczyło  wielu emocji,  bo każda drużyna chciała zwyciężyć.
    Gdy  zbliżała się godzina druga w nocy dzieci zaczęły opowiadać straszne historie, które wymyślały same. Bujna wyobraźnia sprawiła, że opowiastki okazały się bardziej śmieszne niż straszne. Rozbawieni i niezwykle aktywni przystąpili do rozwiązywania detektywistycznych zagadek. Jednak nocą szare komórki były nieco uśpione i „detektywi” długo poszukiwali właściwych tropów.  Aby troszeczkę odpocząć wsłuchali się w czytaną przez p. Justynę Kubiak książkę o przygodach Van Pirka. Historia małego w ogóle niekrwiożerczego wampirka bardzo się spodobała.  Ale nawet nocne czytanie nie uśpiło nikogo i pełni niespożytej energii uczestnicy bawili się w ulubione zabawy w sali gimnastycznej.
     Na wspólnej zabawie upłynęła bardzo miło i szybko cała noc a o szóstej rano rodzice odebrali swoje w ogóle nie śpiące i uśmiechnięte dzieci. Na koniec wszyscy zgodnie oświadczyli, że za rok znów chętnie wezmą udział w Nocy Bibliotek.

You may also like...

Font Resize
Kontrast