PASOWANIE NA UCZNIA

„JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…”

24  października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I.

 Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I z pomocą uczennic z klasy IV, zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, przygotowanym pod okiem pani wychowawczyni Anny Bujacz. Uczniowie wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny i znajomością zasad poruszania się po drodze. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej.

Po części artystycznej złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania na uczniów szkoły dokonała pani Dyrektor Gabriela Najgebaur.

Nie zabrakło również prezentów. Dzieci otrzymały dyplomy oraz pierwszy w ich życiu dokument – legitymację. Uczniowie klasy VI przygotowali małe upominki oraz krótką inscenizację. Natomiast pani Agnieszka Maciaszek, przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia i Zaopatrzenia Ludności, jako przedstawicielka Gminy przywiozła dla wszystkich dzieci słodycze.

Po ceremonii uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią, rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

You may also like...

Font Resize
Kontrast