Zdrowo jem, więcej wiem.

W listopadzie klasa II i III rozpoczęła swój udział w ogólnopolskim projekcie pod patronatem BOŚ i pani prezydentowej Agaty Dudy pt. „Zdrowo jem, więcej wiem”.

W ramach projektu 18.11.19r.  odbyła się lekcja „Smacznie, zdrowo, kolorowo”. Na zajęciach uczniowie przypomnieli i utrwalili sobie wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Rozpoznawali smakiem i dotykiem owoce i warzywa. Grupowali je według pięciu grup kolorystycznych. Próbowali  odpowiedzieć  na pytanie, dlaczego ważne jest, by jeść owoce  i warzywa, jakich witamin potrzebuje organizm, by mógł prawidłowo funkcjonować oraz jak często należy jeść owoce i warzywa. Na koniec bawili się przy piosence Fasolek „Witaminki”.

Ogłoszono również konkurs pt. „Zagadki owocowo warzywne”.  Zadaniem uczniów było ułożyć i zapisać zagadkę o ulubionym warzywie lub owocu. Wszystkie zagadki zostały zebrane w księgę  zagadek „Zagadkowe warzywa i owoce” i przekazana do ogólnego użytku w świetlicy szkolnej. Zachęcamy wszystkich uczniów szkoły do jejuzupełniania.

Kolejnym działaniem w ramach projektu była lekcja sprawności fizycznej pt. „Każdy uczeń chce zostać Siłaczkiem”, która odbyła się w dniu 21.11.19. na sali gimnastycznej

Na początku uczniowie zastanawiali się „Dlaczego należy być aktywnym fizycznie?” Dzieci wykazały się sporą wiedzą na ten temat. Odpowiadały, że:  aby zachować zdrowie, być odporniejszym na choroby, być szczupłym i sprawnym. Opowiadały o własnej aktywności. Wielu z nich trenuje piłkę nożną, pływa, a niektórzy po prostu wykonują odpowiednią ilość kroków.

Następnie uczniowie realizowali wyzwania sportowe „Zostań Siłaczkiem” Musieli wykazać się szybkością, celnością i koordynacją ruchową oraz musieli pokonać tor przeszkód.

Po skończonych zajęciach uczniowie otrzymali Certyfikat Siłaczka.

Dnia 27.11.19. natomiast uczniowie klasy II i III wykonywali Order Miłośnika Sportu. Z przyniesionych przez nauczyciela materiałów oraz własnych, uczniowie wykonali ordery, które można podziwiać na korytarzu szkolnym.

W ramach promocji zdrowego odżywiania została zorganizowana gazetka dla rodziców przy wejściu do szkoły, gdzie mogą zapoznać się z materiałami, które poznały dzieci. Została tam również wywieszona informacja „Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?”, którą otrzymał każdy rodzic klasy II i III.

Projekt będzie trwał przez cały rok szkolny. Kolejne zadania przed nami.

You may also like...

Font Resize
Kontrast