Zielona Szkoła

21 maja 2018r. 29 uczniów naszej szkoły wyruszyło Szlakiem Przygody  w Góry Świętokrzyskie. W ciągu 4 dni, spędzonych bardzo aktywnie, odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, spotkaliśmy wielu ciekawych ludzi i nabyliśmy wielu umiejętności.

Ta Zielona Szkoła była inna niż dotychczasowe, poza tym, że trwała 4 dni, to dostarczyła wielu wrażeń.

            W pierwszym dniu zachwycaliśmy się pałacem w Kurozwękach, przeszliśmy lochami pałacu do jego komnat, a następnie …pojechaliśmy na Safari Bizon! Z bliska oglądaliśmy jedyne     w Polsce stado bizonów amerykańskich, które większość z nas zna tylko z westernów. To nie koniec wrażeń! Następny punkt programu to wejście na Łysą Górę i Święty Krzyż. Z wielkim trudem pokonaliśmy tę trasę słuchając opowieści pani przewodnik o Gołoborzach, Czarownicach, sabatach oraz o przyrodzie Gór Świętokrzyskich. Po wyczerpującym dniu dotarliśmy do ośrodka           w Rudkach k. Nowej Słupi. Na zakończenie długiego dnia panie trenerki zaproponowały film Magiczne drzewo Maleszki.

            Drugi i trzeci dzień pobytu minęły bardzo szybko. Odbyły się w tych dniach warsztaty malarstwa na jedwabiu, sztuk walki, survivalu, instalacji artystycznych oraz dyskoteka i ognisko z udziałem Czarownicy Zielichy, która wraz z wybranymi uczniami naszej grupy przygotowała Sabat Czarownic. Zielicha – Pani przewodnik Ewa Krakowiak to niezwykła osoba, z dużą wiedzą dotyczącą regionu świętokrzyskiego, która na długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Wysłuchaliśmy ciekawych historii, legend, ciekawostek, a młodzi adepci zostali wprowadzeni             w arkana sztuki magicznej. Niektórzy otrzymali prawo jazdy na prowadzenie miotły!

            W wolnych chwilach, korzystają z pięknej, wręcz wymarzonej pogody spacerowaliśmy po Rudkach podziwiając górskie widoki oraz widok na Święty Krzyż (widoczny też z okien naszego ośrodka), znaleźliśmy czas na piłkę nożną.

            Nadszedł czas, by się pożegnać. Przemiłe panie trenerki Pani Edyta i Marta wręczyły wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i medale.

            W czwartek rano wyruszyliśmy w drogę do domu. I znów czekało nas wiele atrakcji przepiękna Jaskinia Raj, zamek w Chęcinach i Centrum Nauki Leonardo w Chęcinach, gdzie było tak wiele fascynujących rzeczy, że trzeba by całego dnia, żeby wszystkiego spróbować. Myślę, że wielu z nas z przyjemnością wróci w świętokrzyskie, a szczególnie po obejrzeniu fotorelacji, do czego gorąco zachęcamy!!!

                                                                       Organizatorki i opiekunki:

                                                                       Agnieszka Maciaszek

                                                                       Joanna Torchała

                                                                       Aneta Głowacka-Garus

                                                                       Edyta Ostrowska

 

You may also like...

Font Resize
Kontrast