Dzień Dziecka.

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Bogumiłowicach odbył się pod hasłem Igrzysk Olimpijskich “Citius, Altius, Fortius”.

Uczniowie zaangażowali się zarówno w rywalizację sportową jak i przygotowania związane z rozpoczęciem igrzysk czyli zapalenie znicza olimpijskiego, wprowadzenie flagi olimpijskiej, przedstawienie 3-osobowych drużyn z poszczególnych klas, przygotowali i przedstawili wiadomości dotyczące historii igrzysk nowożytnych. Dziewczęta z klas VI – VIII sędziowały konkurencje, przebrane w stroje z antycznej Grecji oraz wystąpiły w układzie tanecznym na zakończenie igrzysk.

Pięć drużyn rywalizowało w 7 konkurencjach: przeciąganie liny, spacer farmera, odbijanie piłki gimnastycznej nad sobą, rzut piłeczką do tenisa ziemnego do różnej wielkości kół, bieg zawrotny z przekazaniem pałeczki, odbijanie piłeczki do tenisa ziemnego rakietką do badmintona, skok w dal z miejsca.

W kategorii klas IV-VI zwyciężyła klasa VI, a w kategorii klas VII-VIII – klasa VIII. Nagrodą był arbuz.

Po zakończonej rywalizacji na nowym obiekcie sportowym, który uroczyście w tym dniu otworzyła Pani Dyrektor, przecinając wstęgę – uczniowie rozegrali nietypowy mecz siatkówki piłką do gimnastyki. Mogli również zrobić sobie zdjęcie w “foto-budce” jako Grek lub Greczynka.

Na koniec rozegrano mecz baloniady.

Przedszkolaki i młodsi uczniowie też nie narzekali na brak zajęć. Rozwiązywali zagadki, kalambury, bawili się bańkami, malowali twarze.

W przerwie zjedliśmy smaczne zapiekanki i lody.

Myślę, że ten dzień można zaliczyć do udanych. Pogoda również dopisała!

You may also like...

Font Resize
Kontrast