Konkurs matematyczny

Święto  matematyki w naszej szkole.

Dnia 18 maja odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V pod hasłem „Co trzy głowy…czyli wespół w  zespół”, który przygotowała pani Joanna Torchała.  W konkursie tym brali udział wszyscy uczniowie klas V z terenu naszej gminy wraz ze swoimi nauczycielami. Swoją obecnością zaszczyciły nas:  pani dyrektor Małgorzata Świątkowska, pani Nina Iwan oraz pani Joanna Kubicka.

Formuła konkursu była taka, że każde zadanie rozwiązywała drużyna składająca się z trzech uczniów. Każdy  znalazł  coś, w czym mógł się sprawdzić ponieważ były konkurencje sportowe, plastyczne z elementami matematyki , zadania logiczne, łamigłówki matematyczne itp. Uczniowie oprócz tego, że wykazali się wiedzą z matematyki  także mieli możliwość integracji. Jury bacznie obserwowało zmagania i skrupulatnie przyznawało punkty. Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce

Klasa Va Szkoła Podstawowa w Sulmierzycach

Klasa V Szkoła Podstawowa w Dworszowicach Pakoszowych

II miejsce

Klasa Vb  Szkoła Podstawowa w Sulmierzycach

Klasa V Szkoła Podstawowa w Bogumiłowicach

Wszystkie klasy otrzymały nagrody w postaci matematycznych gier planszowych.

Konkurs był bardzo wyrównany. Gratuluję wszystkim uczniom wytrwałości, determinacji i wiedzy. Nauczycielom dziękuję za współpracę  i życzę dalszych osiągnięć w pracy zawodowej.

You may also like...

Font Resize
Kontrast