Spotkanie autorskie

5 październik 2018r.

            Tego dnia byliśmy na spotkaniu autorskim z p. Arkadiuszem Niemirskim autorem książek detektywistycznych oraz kontynuatorem serii Pan Samochodzik i… autorstwa Zbigniewa Nienackiego.

Pan Arkadiusz Niemirski to człowiek z dużym poczuciem humoru, pasjonat książek i wspaniały gawędziarz, który potrafił zainteresować naszych uczniów do tego stopnia, że niektórzy zakupili jego książki i stawiali wiele pytań.

            Autor przeprowadził nas przez swoje życie od czasów dziecięcych poprzez szkołę średnią, gdzie działał w kabarecie, następnie czas studiów. Dopiero mając około 30 lat zajął się pisaniem książek. Akcja jego utworów rozgrywa się w konkretnym miejscu i czasie, gdyż autor wiele podróżuje i akcję swoich książek osadza w zamkach, które zwiedzał, bądź w miejscach, w których bywał. To bardzo ciekawy człowiek i warto zapoznać się z jego utworami.

Autor książek dla młodzieży i dorosłych zadebiutował w 2000 r. powieścią “Pan Samochodzik i skarby wikingów”. Do 2006 wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. W lipcu 2003 nakładem wydawnictwa OSSOLINEUM ukazała się jego pierwsza “oryginalna” powieść detektywistyczna dla młodzieży “Pojedynek detektywów”, a na jesieni tego samego roku zbiór opowiadań kryminalnych “Zbrodnia prawie doskonała”. “Prowokator” (2014) to jego ostatnia powieść dla dorosłych. Na jesieni 2015 na rynku księgarskim pojawiły się wznowienia dwóch starszych powieści: “Pojedynek detektywów” i “Testament bibliofila” z nowym zakończeniem. “Dziennik grzesznika” (2016) i “Pasztetowe wakacje” (2017) to jego najnowsze tomy.

 

You may also like...

Font Resize
Kontrast