WROCŁAW ZDOBYTY

Dnia 12 maja 2015 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Angeliki Błasiak, Longiny Jackowskiej, Iwony Piela oraz Iwony Włodarczyk wyruszyli
w podróż do Wrocławia.

  Zwiedzanie tego niezwykłego miasta zaczęliśmy wraz z przewodnikiem od najstarszego i największego pod względem liczby wystawianych zwierząt ogrodu zoologicznego. Na terenie tego ogrodu mogliśmy się również przenieść do jednego z najnowocześniejszych obiektów w Europie – Afrykarium. Dla wszystkich uczestników było to niezwykłe przeżycie, poczuliśmy się jakbyśmy byli przez chwilę Afryce.

  Spacerując po Afrykarium mogliśmy zobaczyć zwierzęta Morza Czerwonego m.in. rekiny, manaty, hipopotamy, krokodyle, manaty, pingwiny. Kolejnym punktem naszej wycieczki był rejs po Odrze, podczas którego mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy oraz liczne mosty. Trasa rejsu kończyła się w najstarszej dzielnicy miasta, skąd powędrowaliśmy na Rynek, po drodze szukając wrocławskich „gospodarzy” – krasnali.

   Na zakończenie nie mogło zabraknąć chwil na zakup pamiątek w zabytkowej kamienicy „Małgosia”. Pełni humoru, naszpikowani dużą ilością wiedzy na temat „stolicy” Dolnego Śląska wróciliśmy do naszej ukochanej szkoły.

You may also like...

Font Resize
Kontrast